Як перевірити актуальну інформацію про перетин кордону?

Де дізнатися про відкриті країни і умови перетину кордону

Список країн, до яких дозволено в’їзд, постійно змінюється. Де можна знайти найсвіжішу інформацію?

Актуальна інформація  про правила  в’їзду для громадян України в різні країни світу доступна на порталі МЗС https://tripadvisor.mfa.gov.ua/. МЗС України оперативно оновлює інформацію про обмеження і вимоги на онлайн-карті цього ресурсу. Рекомендуємо до початку поїздки за кордон (навіть якщо ви придбали туристичну путівку або тур) перевіряти умови, аби уникнути ускладнень на кордоні.

Чи є можливість потрапити в країну, до якої в’їзд заборонений на час пандемії? Які є винятки?

Насправді попри заборону в’їзду у певну країну можуть бути передбачені винятки для категорій громадян. Немає уніфікованого для усіх країн списку винятків. Перевірити категорії громадян, яким попри заборону можна потрапити у конкретну країну, можна на порталі МЗС за посиланням: https://tripadvisor.mfa.gov.ua/ у розділі “Інтерактивна мапа світу”. Виберіть країну і ознайомтесь з деталями.

Чи можна транзитом перетнути територію країни, до якої в’їзд заборонений на час пандемії?

Попри заборону в’їзду одні країни можна перетнути транзитом, інші — ні. Порядок транзитного проїзду територією іноземної держави наразі визначається карантинним законодавством відповідної країни. Перевірте інформацію щодо умов в’їзду та  транзитного проїзду територією іноземних країн на порталі МЗС за посиланням: https://tripadvisor.mfa.gov.ua/. На онлайн-карті оберіть країну і опцію “Режим тимчасового транзиту”.

Чи має значення для подорожей моє громадянство і країна, де я проживаю?

В цілому так. Загальна інформація щодо режиму в’їзду громадян України до країн світу розміщена на веб-сторінці МЗС за цим посиланням. Водночас, деякі країни можуть дозволяти безвізовий в’їзд за умови наявності дозволу на проживання в конкретних країнах. Також зважайте на режим в’їзду.

Якщо я виїду до країни, до якої заборонено в’їзд іноземцям, мене не пропустять на прикордонному контролі в аеропорту?

Дозвіл про посадку на рейс насамперед надає авіаперевізник. При цьому остаточне рішення щодо дозволу на в’їзд приймається відповідним компетентним органом іноземної держави. Відтак радимо ретельно перевіряти умови в’їзду та транзитного проїзду територією іноземної держави на порталі МЗС за посиланням: https://tripadvisor.mfa.gov.ua/. На онлайн-карті оберіть країну і опцію “Режим тимчасового в’їзду” або “Режим тимчасового транзиту”.

Що робити, якщо правила зміняться під час мого перебування в країні за кордоном? Чи зможу я повернутися?

Громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд в Україну, отже, має право повернутись в Україну за будь-яких обставин.У разі надзвичайних ситуацій ви зможете звернутись на відповідні “гарячі лінії” українських посольств і консульств  за кордоном (повний перелік з контактами можна знайти тут: https://bit.ly/38TFB7f). Водночас МЗС рекомендує перед кожною поїздкою зареєструвались в системі «ДРУГ» (https://friend.mfa.gov.ua/), це спростить зв’язок з вами у випадку кризової ситуації.

Для в’їзду в країну необхідне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19. Де можна перевірити перелік затверджених в цій країні вакцин?

У разі, якщо в’їзд громадян України до відповідної держави можливий за умови пред’явлення міжнародного свідоцтва про вакцинацію від COVID-19, інформація щодо переліку визнаних вакцин розміщується на порталі МЗС за посиланням: https://tripadvisor.mfa.gov.ua/. Шукайте необхідну інформацію в розділі «Режим тимчасового в‘їзду для громадян України» по країні, яка вас цікавить.

Чи потрібен мені дозвіл, щоб вивезти дітей за кордон?

Згідно з інформацією Держприкордонслужби, виїзд за кордон громадян України, яким не виповнилося 16 років, у супроводі одного з батьків здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

У такій згоді достатньо зазначити:

  • громадянство, прізвище, ім’я, по-батькові і дату народження особи, яка надає згоду;

  • громадянство, прізвище, ім’я, по-батькові і дату народження особи, якій надається згода;

  • громадянство, прізвище, ім’я, по-батькові і дату народження дитини;

  • державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі (наприклад з 01.01.2021 по 01.03.2021).